Canis pro Fortuna - FCI kennel Americký bezsrstý teriér a Peruánský naháč

Štěňata / Puppies


Plánujeme štěňátka na podzim 2018!

Maminkou vrhu "A" bude naše grch. ch. jch. American Agonia Roztocká hvězda a tatínkem krásný bílý pejsek s černými flíčky a pálením - jedná se o zahraniční krytí s hodnotou inbreedingu 0% ve 4 generacích; 0,39% v 5 generacích a 2,2% v 6 generacích. Takto nízké hodnoty jsou v posledních letech chovu ABT v ČR téměř ojedinělé! Koeficient genetické ztráty ve 4 generacích 100%! (Tzn. bez genetické ztráty), v 5 generacích 96,77% (Tzn. opravdu minimální ztráta - spojení má 2 společní psíky až v 5. generaci!) Myslím, že mohu prohlásit, že toto je v rámci českého chovu téměř unikát. :)

Krycího pejska jsem vybírala zodpovědně skoro 2 roky a když už jsem to začala skoro vzdávat objevil se tu ten pravý :) Cesta k němu byla spletitá. Najít nepříbuzného pejska pro mou fenku hraničí téměř se zázrakem a když už se náhodou zadařilo, narazila jsem na nezodpovědné chovatele, co mi nejdříve krytí slíbili, načež si to z ničeho nic rozmysleli. 

Chtěla jsem pejska malého - velikostně tak akorát k Elince - s garancí toho, že nebude mít opravdu žádné chloupky a že bude mít všechny zoubky a že nebude alespoň ve 4 generacích nijak s Elinkou příbuzný. Krytí nás čeká příští rok v březnu a já pevně věřím , že se nám první vrh vydaří a že nám dá Elinka krásná miminečka.

V případě zájmu o podrobnosti se na mne neháhejte obrátit. Detaily ohledně krycího pejska si zatím nechám z osobních důvodů pro sebe, ale jamile bude nakryto, určitě se vše dozvíte.

Oba rodiče jsou zdravotně testovaní s těmi nejlepšími výsledky: PLL: Clear a Luxace patelly: 0-0. Vzhledem k velikosti rodičů očekáváme štěňátka do 34 cm v kohoutku s váhou kolem 6-6,5 kg. Samozřejmě příroda a genetika mohou udělat své. Co se týče zbarvení, tak s největší pravděpodobností budou štěňátka bílá s flíčky.

****

We plan puppies in autumn 2018! 

Mother will be our czech and polish champion American Agonia Roztocká hvězda and father will be very beautiful white/black/tan - piebald male. Inbreeging coeficient is 0% in 4 genrations; 0,39% in 5 generations and 2,2% in 6 generations! Ancestor Loss Coefficient in 4generations: 100% and 96,77% in 5 generations! Both parents are fully tested: PLL: Clear, PRA-prcd: Clear, DM: Without mutation. Patellas: 0/0. We expect piebald puppies!