Canis pro Fortuna - FCI kennel Americký bezsrstý teriér a Peruánský naháč

Canis pro Fortuna nebo-li "Pes pro štěstí"

Po americkém bezsrstém teriérovi jsem toužila od doby, kdy jsem zjistila, že toto plemeno existuje.

Mým prvním pejskem je však Peruánský naháč z chovatelské stanice Andarital. Je to moje zlatíčko, moje láska - můj první pejsek. Tobíček je typický peruánek - jak vzhledem, tak povahou. Je to báječné zvířátko, velmi tolerantní ke všem mým chybám, které jsem, jako majitel svého prvního psa dělala. Hledali jsme si k sobě cestu trošku delší dobu, ale nakonec jsme sehraná dvojka :) Dlouho jsem z něj chtěla udělat agiliťáka, ale Tobík je prostě Tobík a agi pro něj není. Je to rozvážný pejsek s vlastním rozumem :)

Svoji první teriérku jsem si pořídila v roce 2014 z chovatelské stanice Roztocká hvězda a bylo to to nejlepší rozhodnutí. Je to totiž úžasná, sportovně založená fenka, ochotná k jakékoliv srandě. 

Elinku jsem si vybrala už cíleně právě na agility, kterému se už od štěněcího věku věnujeme. Vzhledem k tomu, že je Elinka úspěšná na výstavách, tak jsem se rozhodla založit chovatelskou stanici a zkusit zatím první vrh. 

Cesta ke krycímu pejskovi byla náročná, věděla jsem, že tu v ČR Elinku nikdy krýt nechci a domlouvat zahraniční krytí je jak časově, tak finančně velmi náročné. Ale výsledek stál za to! Doufám, že se vše projeví i na štěňátkách. Nejsem chovatel, co bude slibovat, že se narodí budoucí šampioni, ale budou to určitě sportovně  založená miminka - jak maminka, tak tatínek se aktivně věnují všem možným psím sportům. 

Geneticky jsem vybrala pro mne dokonalé spojení, o čemž svědčí i velmi nízké hodnoty inbreedingu (příbuzenské plemenitby). Zodpovědnost na prvním místě! Nejen vzhled, ale i zdraví a genetika - to je podstata šlechtění psů!