Canis pro Fortuna - FCI kennel  Americký bezsrstý teriér a Peruánský naháč

Novinky / News 

Plánujeme štěňátka na podzim 2018! 

Maminkou vrhu "A" bude naše grch. ch. jch. American Agonia Roztocká hvězda a tatínkem krásný bílý pejsek s černými flíčky a pálením - jedná se o zahraniční krytí s hodnotou inbreedingu 0% ve 4 generacích; 0,39% v 5 generacích a 2,2% v 6 generacích. Takto nízké hodnoty jsou v posledních letech chovu ABT v ČR téměř ojedinělé! Koeficient genetické ztráty ve 4 generacích 100%! (Tzn. bez genetické ztráty), v 5 generacích 96,77% (Tzn. opravdu minimální ztráta - spojení má 2 společní psíky až v 5. generaci!) Myslím, že mohu prohlásit, že toto je v rámci českého chovu téměř unikát. :) 

 Krycího pejska jsem vybírala opravdu dlouho, ale je to dle mého nejlepšího vědomí a svědomí a věřím, že to bude stát za to. Tatínek našich budoucích štěňátek je již hrdým otcem 8 členného vrhu, nyní je další vrh na cestě a poslední krytí v zemi, kde bydlí, bude na podzim letošního roku. Co se týče rodokmenu tatínka, tak se podařilo najít pejska, který má v rodokmenu velké americké chovatelské stanice (nejen Wudnshu, kterou vidíme všude, ale i ta tam je :) ), ale i mé oblíbené - Bellridge a Bur-way a také spousta nových pejsků z chs Flinthill a mnoho jiných :) 

Oba rodiče jsou zdravotně testovaní s těmi nejlepšími výsledky: PLL: Clear a Luxace patelly: 0-0. Vzhledem k velikosti rodičů očekáváme štěňátka kolem 34 cm v kohoutku s váhou kolem 6,5 - 8kg. Samozřejmě příroda a genetika mohou  své. Co se týče zbarvení, tak s největší pravděpodobností budou štěňátka bílá s flíčky. Ohledně barviček se necháme překvapit :)

***************************************************

We plan puppies in spring 2018! 

Mother will be our czech and polish champion American Agonia Roztocká hvězda and father  will be very beautiful white/black/tan - piebald male. Inbreeging coeficient is 0% in 4 genrations; 0,39% in 5 generations and 2,2% in 6 generations! Ancestor Loss Coefficient in 4generations: 100% and 96,77% in 5 generations! Both parents are fully tested: PLL: Clear, PRA-prcd: Clear, DM: Without mutation. Patellas: 0/0. We expect piebald puppies!

Vítáme Vás na našem webu, stránky se stále upravují, proto prosím o shovívavost. Postupně přidám všechny informace a zajímavosti, které se týkají mých pejsků a mé chovatelské stanice. Pokud by Vás cokoliv zajímalo, neváhejte se na mne obrátit :)

Když jsem začala jezdit na výstavy, nevěřila jsem, že se někdy dostaneme tak daleko. Elinka byla divoška - šup sem, šup tam. Běhání v kruhu byla jedna velká nuda. Ale sen se stal skutečností a společně s Elinkou jsme to dokázaly!!!